НАБУ ЗАВЕРШИЛО СЛІДСТВО У СПРАВІ ПРО ЗАВДАННЯ ДЕРЖАВІ ПОНАД 176 МЛН ГРН КОЛИШНІМИ ПОСАДОВЦЯМИ ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО»

10/2023

НАБУ і САП завершили досудове розслідування за підозрою трьох осіб у завданні понад 176 млн грн збитків державному енерговиробнику, пише пресслужба НАБУ.

Йдеться про ексчлена Дирекції ПАТ «Центренерго», ексначальника Департаменту ПАТ «Центренерго» та керівника приватної компанії, які підозрюються у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні.

Слідство встановило, що у 2020 році ПАТ «Центренерго» уклав угоди про продаж електроенергії ТОВ «Юнайтед Енерджі»-переможцю аукціонів. Через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії компанія-переможець мала сплатити штраф. Аби цього уникнути, з ПАТ заднім числом уклали додаткові угоди: виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення у розмірі 5% від договірного обсягу відібрання електроенергії.

Такі зміни дозволили згаданому ТОВ відбирати будь-який обсяг електроенергії, незважаючи на те, що за умовою проведених аукціонів відібрання договірного обсягу електроенергії мало бути гарантоване. У результаті цих дій ПАТ не отримало 176,8 млн грн.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial