МІНЕНЕРГО РОЗРОБИЛО ПРОЄКТ КОНЦЕПЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ

08/2023

Міністр енергетики Герман Галущенко під час другого засідання робочої групи «Президентська формула миру: енергетична безпека» запропонував розглянути підготовлений українською стороною проєкт Концепції забезпечення енергетичної безпеки і спільно напрацювати механізми, які не дозволять використовувати енергію як зброю у майбутньому. Про це повідомляється на сайті Міненерго.

Напрацьовані Україною пропозиції передбачають, що відповідь цивілізованого світу на виклики енергетичній безпеці має бути комплексною –  як на рівні окремих країн, так і на глобальному рівні.

Україні необхідне створення захисного «щита» для енергетичних об’єктів через системи та обладнання ППО, а також постачання і формування запасів обладнання в Європі для відновлення енергетичної інфраструктури. Також має забезпечуватись міжнародний нагляд за енергетичними об'єктами та взаємний захист, зокрема, враховуючи зони безпеки навколо ядерних об'єктів. Крім цього, необхідне інвестування в децентралізовані енергетичні системи, а також вивчення альтернативних шляхів постачання викопного палива, розширення потужностей з’єднань для полегшення обміну електроенергією.

На глобальному рівні необхідно заборонити політично мотивовану експлуатацію енергетичних ресурсів. Для цього, зокрема, потрібно розробити документи у межах міжнародного права, включаючи угоди та конвенції, оновити статути міжнародних організацій, а також посилити повноваження Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Крім цього, сприяння диверсифікації джерел імпорту енергії має вирішальне значення для зменшення ризиків залежності.

Впровадження цих комплексних заходів має сприяти досягненню таких результатів:

1. Підвищення надійності енергопостачання шляхом інвестицій у модернізацію електростанцій, розширення відновлюваних джерел енергії та збереження стратегічних резервів.

2. Зміцнення стійкості енергетичної інфраструктури. Модернізація мереж електропередачі, посилення графіків технічного обслуговування та впровадження суворих заходів безпеки захистять об’єкти енергетики від фізичних та кіберзагроз.

3. Диверсифікація торгівлі енергією та джерел зменшить залежність від одного постачальника.

4. Глобальна співпраця для недопущення енергетичної маніпуляції Росії.

Україна також ініціює розроблення на основі Формули миру президента Володимира Зеленського Концепції, яка дозволить забезпечити реальні механізми дотримання державами правил ядерної і радіаційної безпеки, а також сприятиме подальшому розвитку ядерної галузі.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial