МОДЕРНІЗАЦІЯ КОМПРЕСОРНОГО ОБЛАДНАННЯ ЗЕКОНОМИЛА ПІДПРИЄМСТВУ 2,9 МЛН КВТ∙ГОД НА РІК

07/2023

Встановлення нового турбокомпресора забезпечило Цетральному ГЗК Групи Метінвест зменшення споживання електричної енергії на 2,9 млн кВт∙год на рік та економію у розмірі 11 млн грн на рік, повідомила пресслужба енергопостачальника YASNO.

У рамках енергосервісного договору з YASNO Efficiency на Центральному ГЗК Групи Метінвест ввели в експлуатацію нове обладнання – сучасний енергоефективний турбокомпресор типу TRE60M2E виробництва компанії IHI DALGAKIRAN, з продуктивністю 170 кубічних метрів на хвилину та тиском до трьох атмосфер.

Новий турбокомпресор в автоматичному режимі забезпечує виробництво стиснутого повітря в обсязі та тиском, який необхідний для роботи технологічного обладнання випалювальної машини ОК-324, внаслідок чого забезпечується максимальне зниження споживання електричної енергії. Наприклад, якщо процес виробництва окатків вимагає тиску 2 атмосфери, то «розумний» компресор сам контролює заданий параметр. Якщо фабрика починає споживати більше повітря, відповідно компресор збільшує його виробництво і водночас вирівнює тиск в цілому в системі.

У процесі впровадження на ЦГЗК заходів з енергозбереження було суттєво зменшено витрати  споживання стисненого повітря, внаслідок цього з’явилася необхідність глибшого діапазону регулювання його подачі. Турбокомпресор ТК-250 не має системи автоматичного регулювання споживання стисненого повітря. А на новому обладнанні діапазон становить від 100 до 170 кубічних метрів на хвилину. Тож відтепер сучасний турбокомпресор працюватиме в оптимальних режимах з максимальною енергоефективністю, що забезпечує зменшення споживання електричної енергії шляхом зменшення питомої витрати електричної енергії на виробництво 1 м3 стисненого повітря на 0,042 кВт∙год/м3: питома витрата турбокомпресором ТК-250 складає 0,118 кВт∙год/м3, новим сучасним компресором TRE60M2E IHI DALGAKIRAN складає 0,076 кВт∙год/м3, що забезпечує зменшення споживання електричної енергії на 2,9 млн кВт∙год на рік та економію у розмірі 11 млн грн на рік.

«Попри складні часи, на Центральному ГЗК продовжуємо поетапне впровадження сучасних та інноваційних енергоефективних технологій. Це дозволяє зробити виробництво ефективнішим та екологічнішим, а також зменшує собівартість та підвищує конкурентоспроможність нашої продукції на світовому ринку», – розказав Дмитро Шевчик, генеральний директор ЦГЗК Групи Метінвест.

«Стиснене повітря – один із найдорожчих енергоносіїв, тому модернізація компресорного обладнання це вагомий внесок в енергоефективність підприємства. Нове компресорне обладнання дозволяє знизити споживання електроенергії завдяки, в тому числі зниженню зайвого виробництва стисненого повітря за допомогою ширшої зони регулювання», – відзначив Сергій Коваленко, генеральний директор YASNO.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial