Оновлена лінія між Польщею та Україною вже працює в тестовому режимі — офіційне повідомлення від «Укренерго»

05/2023

«Відновлений інтерконектор з Польщею функціонує з 27 квітня 2023 року і успішно відпрацював 3 дні в тестовому режимі. Ця міждержавна лінія електропередачі означає додаткову надійність роботи української енергосистеми як частини європейської енергомережі», - вказують в НЕК «Укренерго».

Володимир Кудрицький про запуск: Ця лінія посилить зв’язки між українською та європейською енергосистемами. Якщо потреби будуть іншими, ми зможемо імпортувати електроенергію з Європи. Ця лінія становить додатковий елемент європейської енергетичної безпеки та сприяє розвитку стабільної енергомережі в Україні.

Загальна протяжність лінії сягає майже 400 км, причому понад 70% з них проходить територією України. Лінія підключена до магістральної енергомережі через відкритий розподільний пристрій на одному з українських енергооб’єктів. Основний обсяг робіт був виконаний у цьому вузлі, щоб вироблена українською енергосистемою електроенергія могла бути перетворена на європейську напругу 400 кВ та передана до Європи. 125 фахівців (45 співробітників «Укренерго» та 80 підрядників) працювали на будівництві об’єкта з боку України протягом п’яти місяців під час війни.

Загальна вартість проєкту - 350 млн грн.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial