Україна хоче збільшити спроможність експорту-імпорту е/е в ЄС до 10 ГВ

04/2023

Україна до 2050 року планиє поступово розширити пропускну спроможність експорту-імпорту електроенергії з країнами Європейського Союзу до 10 ГВт.

"Спочатку буде трохи більше 2 ГВт, у 2032 році ми плануємо збільшити перетин до 6 ГВт, а 2050-го – до 10 ГВт", – повідомив журналістам міністр енергетики Герман Галущенко,

Міністр, посилаючись на існуючі дослідження системних операторів континентальної Європи (ENTSO-E), додав, що на 2030-2050 роки у частині країн ЄС прогнозується певний дефіцит електроенергії.

"Наш план, і це цілком досяжна річ, стати енергетичним хабом для Європи. Для цього, крім будівництва генерації, також необхідний перетин, щоб ми могли фізично цю електроенергію передавати", – пояснив Галущенко.

Він нагадав, що Україна рухається до відмови від використання вугілля при виробництві електроенергії, і майбутній енергетичний "мікс" у країні – 50% атомної генерації та 50% відновлювані джерела всіх видів.

Галущенко уточнив, що до 2032 року Україна планує побудувати три нові блоки АЕС за технологією АР1000 компанії Westinghouse.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial