Експерт розповів, чи допомагає переведення годинників економити електроенергію

03/2023

Щорічний перехід на літній час в Україні не допомагає суттєво економити електроенергію. Така економія перебуває лише на рівні статистичної похибки.

Про це у коментарі "РБК-Україна" розповів аналітик енергетичних ринків Максим Білявський. Він пояснив, що аргумент про нібито економію електрики ґрунтується на менш інтенсивному використанні вуличного освітлення, оскільки подовжується світловий день. Однак в останні роки багато обласних центрів і міст України перейшли на LED-лампи. Через це економія від цього стає мінімальною.

"За моїми суб'єктивними оцінками, з переведенням стрілок вдається заощаджувати не більше 2% обсягів електроенергії, і це на рівні статистичної похибки. У той же час, як показав досвід опалювального сезону в умовах російських атак на енергооб'єкти, нам потрібно близько 20%. Тобто, саму ідею повністю відкидати не варто, але нам потрібно насамперед рухатися у напрямку зниження енергоємності промислових підприємств", - вважає Білявський.

За словами експерта, головним споживачем насамперед є не вуличні ліхтарі, а домашні побутові прилади та енергоємні підприємства. У зв'язкку з цим забезпечити економію може модернізація промисловості з переходом на енергоефективніше обладнання, а не скорочення часу роботи вуличного освітлення.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial