Енергоспівтовариство ЄС створило місію з моніторингу енергоринку України

01/2023

"З метою оптимізації та консолідації своїх функцій моніторингу згідно з договором про Енергетичне Співтовариство щодо України, найбільшого члена Енергетичного Співтовариства, який зараз потерпає від агресивної війни з боку російської федерації, Секретаріат створив місію для моніторингу енергетичного ринку України. Місія уважно стежитиме за всіма подіями, пов’язаними з енергетичним ринком та корпоративним управлінням в Україні", – йдеться у повідомленні Енергетичного Співтовариства.

Оцінки місії будуть опубліковані та надані залученим внутрішнім і міжнародним зацікавленим сторонам з повним дотриманням вимог конфіденційності.

В Енергетичному Співтоваристві очікують, що ця діяльність сприятиме подальшій інтеграції українського енергетичного сектору з європейським та зміцненню довіри до передбачуваного та прозорого управління відповідно до європейської практики.

В якості першої оцінки Секретаріат поділився з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), своєю оцінкою постанови №1689 від 17 грудня 2022 року щодо врегулювання нагальних питань забезпечення безпеки постачання та запобігання виникненню надзвичайної ситуації в енергосистемі України.

Секретаріат також поділився з профільними комітетами Верховної Ради попередньою оцінкою проєкту закону, що впливає на корпоративне управління державними підприємствами.

Як повідомляла "Українська енергетика", НКРЕКП і Секретаріат Енергоспівтовариства у січні 2023 року уклали меморандум про співпрацю у розробці і вдосконаленні спеціальних зобов'язань (ПСО).

Енергетичне співтовариство – міжнародна організація, що включає в себе країни Євросоюзу і треті країни. Метою діяльності організації є розширення енергетичного ринку Євросоюзу на країни Південно-Східної Європи та на інші.

Країни-члени Енергоспівтовариства беруть на себе зобов'язання в області енергетики, згідно з якими створюють нормативно-правову базу відповідно до правової системи Європейського Союзу та лібералізують свої енергетичні ринки.

У 2020 році Україна посіла друге місце у загальному рейтингу країн-учасниць Енергетичного Співтовариства за рівнем імплементації європейського законодавства.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial