ДТЕК БАЧИТЬ ВЕЛИКИЙ ПОТЕНЦІАЛ У РОЗВИТКУ МАЛИХ МОДУЛЬНИХ РЕАКТОРІВ – САХАРУК

12/2023

Енергохолдинг ДТЕК бачить великий потенціал у розвитку малих модульних реакторів (ММР) і перспективу їх будівництва на наявних майданчиках теплоелектростанцій на вугіллі та газі, повідомив виконавчий директор холдингу Дмитро Сахарук.

«Ми бачимо в цій технології заміну наявним ТЕС, тому що в країні у 2035 році має відбутися відмова від вугілля. Ми розуміємо, що так станеться. Але в будь-якому разі Україна має забезпечити себе потужністю. Тільки вітру і сонця буде мало, тому що це потужності, яким потрібне балансування, і має бути базова генерація, яка працюватиме незалежно від погодних умов», - сказав він під час щорічного заходу NV «Україна та світ попереду 2024» у четвер, передає «Інтерфакс-Україна».

«Логіка дуже проста. У нас є станції, на яких критичні підключення, мережа, інфраструктура. І там є фахівці. І через п'ять-сім років потрібно розробити проєкти із заміни однієї технології іншою. Ми бачимо в цьому великий потенціал», - пояснив Сахарук.

Водночас топменеджер ДТЕК зазначив, що для реалізації такого проєкту потрібно буде залучати проєктне фінансування, а також забезпечити захист інвестицій.

«Перші технології, які вже працюватимуть, це п'ять-сім років, і великі компанії вкладають великі кошти в розвиток цієї технології, наприклад Hitachi, Rolls-Royce», - додав Сахарук.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial