ЯПОНІЯ ТА ПРООН ДОСТАВИЛИ В УКРАЇНУ ДВА НОВІ АВТОТРАНСФОРМАТОРИ

10/2023

За координації Міненерго України Японія та ПРООН доставили в Україну два нові автотрансформатори, які забезпечать світлом півмільйона людей, повідомляє міністерство.

Обладнання буде встановлено на одній з підстанцій НЕК «Укренерго» для забезпечення потреб близько 500 тис. споживачів.

«Минулої зими під час масованих обстрілів саме автотрансформатори були чи не найбільшою ключовою ціллю ворога. росіяни підступно знищували це обладнання, критично важливе для постачання електроенергії українцям. Заміна та виготовлення автотрансформаторів потребує часу та коштів, а потреба в них для всієї країни - значна.

Тому ця допомога від Японії та ПРООН - надзвичайно цінна для нас. Це потужний внесок у забезпечення енергетичної безпеки України напередодні складної зими, яку, сподіваємось, завдяки такому партнерству ми пройдемо гідно», - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко. 

«Ми разом пройшли минулий опалювальний сезон разом з українськими енергетиками. І на початку нового опалювального сезону Уряд Японії передає українській стороні два трансформатори. Ще два прийдуть до кінця цього року. Також за сприяння Уряду Японії Україна отримає ще декілька трансформаторів через Румунію», заявив посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.

Це комплексний пакет допомоги, що охоплює підтримку у вигляді спеціалізованого обладнання (резервних електростанцій, генераторів різної потужності),  необхідного для швидкого відновлення роботи пошкоджених об'єктів енергетичної інфраструктури.

Станом на вересень в Україну було доставлено 12 таких вантажів загальною вагою понад 113 тонн. Серед них 256 одиниць резервних електростанцій та відповідних комплектів. Інший важливий напрямок співпраці - допомога Японії у розвитку розподіленої генерації, зокрема газових турбін, які дозволять забезпечити стабільність енергопостачання для низки регіонів цієї зими.

Також з початком повномасшабного вторгнення росії відбулося «перезавантаження» співпраці Міненерго з Програмою розвитку ООН в Україні. Йдеться, зокрема, про посилення роботи з підтримки енергосектору в межах програми відновлення енергетичного сектору і зміцнення його стійкості.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial