НКРЕКП ПЛАНУЄ ПОКЛАСТИ СПЕЦІАЛЬНІ ОБОВ’ЯЗКИ НА ІМПОРТЕРІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

09/2023

В НКРЕКП розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на імпортерів електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії протягом дії воєнного стану», яким передбачено надання імпортером оператору системи передачі послуг із забезпечення балансової надійності.

Проєктом передбачається покладення спеціальних обов’язків на:

імпортера у частині здійснення купівлі електричної енергії на ринках держав-членів країн Європейського Союзу в обсягах та в терміни, визначені оператором системи передачі, та продажу імпортованої електричної енергії на всіх сегментах ринку електричної енергії України за цінами, що склались на цих ринках або за договором про постачання електричної енергії споживачу;

оператора системи передачі у частині розрахунку та доведенні імпортеру інформації щодо прогнозованих погодинних обсягів імпорту електричної енергії в розрізі країн Європейського Союзу.

Про це йдеться в обґрунтуванні до рішення НКРЕКП про схвалення проєкту постанови НКРЕКП «Про граничні ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку», яке планують розглянути на засіданні 12 вересня.

У документі також зазначається, що за затвердженим Прогнозним балансом на 2023 рік та на 1 квартал 2024 року прогнозується дефіцит, тому мають бути організовані імпортні поставки електроенергії. Водночас за проєктом постанови, який пропонується до схвалення, граничні ціни залишаються на чинному рівні.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial