РОБОТА ЕНЕРГОСИСТЕМИ УКРАЇНИ

08/2023

Відповідно до повідомлень "Укренерго" та Міненерго, забезпечення потреб споживачів протягом тижня покривалось власним виробництвом електроенергії та імпортом зі Словаччини та Молдови. Споживання зростало впродовж усього тижня разом з підвищенням температури повітря. 5 серпня зафіксовано найбільший максимум споживання за всі вихідні літа (вище на 10,7% у порівнянні з попередніми вихідними).

Можливість забезпечувати зростаючий попит, особливо у вечірні години, обмежена через ремонтні роботи на тепловій та атомній генерації. За словами міністра енергетики Германа Галущенко, зараз відбувається пік наймасштабнішої за часи незалежності України ремонтної кампанії в енергетиці. За інформацією "Укренерго", серпень прогнозується найбільш складним місяцем через подальше виведення у ремонт блоків електростанцій.

За даними НКРЕКП та ENTSO-E, протягом тижня Україна здійснювала комерційний імпорт електроенергії зі Словаччини загальним обсягом 23,61 тис. МВт∙год (+21% до попереднього тижня), потужність коливалася у діапазоні 1-350 МВт. Обсяг імпорту з Молдови склав 2,51 тис. МВт∙год (-5% до минулого тижня), потужність коливалась у діапазоні 1-270 МВт

Доступ до пропускної потужності для імпорту за напрямком "Словаччина-Україна" на щоденних аукціонах викуповували 12-19 компаній "Д.Трейдінг", "ЕРУ Трейдінг", "ТЕП", "ТЕС", ТОВ "НАП-КОМ’ЮНІТІ" та інші. Гранична ціна для різних годин доби варіювала від 0,01 до 81,45 грн/МВт∙год (окрім 6 серпня, коли гранична ціна не встановлювалась), що дозволило "Укренерго" отримати дохід у розмірі 194 тис. грн. За напрямком "Молдова-Україна" доступ купували 4-7 компаній: "Артлекс-Груп", "ДЕ Трейдинг", "СіПіДжі Енерджі", "Соліпауер" та "Куб Енерджі". Гранична ціна встановлювалась лише 6 серпня в окремі години у розмірі 0,01 грн/МВт∙год, загальний дохід "Укренерго" - 0,01 тис. грн. Перетини для експорту не викуповувались.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial