РИНОК ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ АДАПТУЄТЬСЯ ДО ЗМІНИ ПРАЙС-КЕПІВ

07/2023

Після встановлення нових рівнів прайс-кепів, які покликані оздоровити кон’юнктуру ринку та відкрити можливості для покриття піків дефіциту шляхом імпорту електроенергії, середня ціна на РДН за 1-7 липня ринково скоригувалася і склала 3 405 грн/МВт·год, що обумовлено дефіцитом генерації на фоні сезонного піка споживання через спеку.

Протягом тижня, що передував початку дії нових прайс-кепів, середня ціна склала 2 835 грн/МВт·год. Про це повідомив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. «Таким чином в складних умовах дефіциту та підвищення споживання через високу температуру, зростання ціни на РДН склало насправді всього лише 20% або 570 грн/МВт·год без ПДВ. Тобто можна впевнено констатувати, що «популістичні» прогнози не справдилися, ринок збалансувався і відбулася корекція ціни на РДН, і ця різниця фактично відображує підвищену потребу в е/е в умовах дефіциту», – зауважив експерт.

В перші вихідні дні (після встановлення нових прайс-кепів) ціни на РДН зросли лише на 5%, зауважив експерт. «Така ситуація свідчить про якіснішу роботу ринку шляхом якраз ринкової регуляції ціни, а не ручної», – відзначив Омельченко.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial