ЄВРОСОЮЗ СТВОРИТЬ «АКУМУЛЯТОРНІ ФАБРИКИ» ДЛЯ НАКОПИЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

03/2023

Євросоюз розпочав проєкт зі створення «акумуляторних фабрик» для накопичення електроенергії, що сприятиме енергетичній незалежності та досягненню нульового рівня шкідливих викидів, повідомляє Єврокомісія за підсумками зустрічі представників 27 країн ЄС та Норвегії в межах так званого Європейського акумуляторного альянсу.

«У 2022 році загальні інвестиції в «батарейну» екосистему ЄС сягнули 180 млрд євро. Це охоплює більш ніж 160 промислових проєктів, які вже реалізовані або перебувають у процесі виконання, в усіх ланцюгах створення доданої вартості, що дорівнює близько 70 ГВт-год. установленої батарейної спроможності», - йдеться у повідомленні.

Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович за підсумками зустрічі Європейського акумуляторного альянсу заявив, що у країнах ЄС будуть створені 30 «гігафабрик» для збереження енергії. Це особливо важливо для розвитку відновлюваних джерел енергії та досягнення нульового рівня шкідливих викидів промисловості до 2050 року.

«Через російську агресію проти України ціна на газ у ЄС стала майже всемеро вищою, ніж у США. Окрім того, інші економіки також прагнуть швидкого розвитку батарей, стимулюючи їх виробництво та видобуток сировинних матеріалів, змінюючи глобальні правила гри», - наголосив представник Єврокомісії.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial