ІМПОРТ МОЖЕ ЗАКРИТИ ДО 40–50% ДЕФІЦИТУ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ УКРАЇНИ – КУДРИЦЬКИЙ

02/2023

Імпорт електроенергії з ЄС до України набирає обертів. В Укренерго є технічна можливість по вже існуючих міждержавних лініях електропередачі імпортувати електроенергію з Європи до України. Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За його словами, є певне обмеження з європейської сторони на імпорт, і воно пов’язане з тим, що європейці хочуть збільшувати імпорт поступово, щоб він не створював технічних проблем для їхньої енергосистеми.

«Ми зараз боремося за те, щоб це збільшення відбувалось якомога швидше і якомога більшими кроками. За нашими оцінками цей ліміт, який сьогодні доведений європейцями сукупно для України і Молдови, можна збільшити принаймні у 2-2,5 рази. В такому разі імпорт може закрити до 40-50% дефіциту, який зараз є в енергосистемі», - заявив Кудрицький.

За його словами, електроенергія з Європи дорожча за українську, але багато українських промислових споживачів готові платити цю вищу ціну задля того, щоб мати можливість виготовляти продукцію, продавати її на ринку, або експортувати.

Поділитися:

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial